اخبار سازستان

جشنواره ملی موسیقی جوان

به گزارش مهر؛

داوری مرحله مقدماتی آثار راه یافته به بخش نهایی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان به ۲ صورت حضوری و مجازی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، داوری مرحله مقدماتی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پس از دریافت حدود ۲ هزار و ۵۰۰ اثر، به دو صورت حضوری و مجازی آغاز شد.

در مرحله مقدماتی جشنواره پانزدهم حدود ۲ هزار و ۵۰۰ اثر در بخش‌های موسیقی دستگاهی، موسیقی کلاسیک، موسیقی نواحی، آفرینش در تکنوازی و آهنگسازی به جشنواره ارسال شده است که از این تعداد یک هزار و ۱۲۰ اثر مربوط به بخش موسیقی دستگاهی، ۴۱۰ اثر مربوط به بخش موسیقی کلاسیک، ۷۷۰ اثر مربوط به بخش موسیقی نواحی، ۶۰ اثر مربوط به بخش آفرینش در تکنوازی و ۱۰۰ اثر مربوط به بخش آهنگسازی است.

با توجه به شیوع بیماری کرونا، امسال داوری‌ها به دو صورت حضوری و مجازی انجام می‌شود که بخش حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از روز گذشته در تالار رودکی با ساز سنتور آغاز شده و روزهای آتی این تالار میزبان داوری دیگر بخش‌ها نظیر دف، تنبک، آواز، عود، قانون، ویلنسل، کنترباس، پیانو، ویلن و ویولا خواهد بود.

در بخش غیرحضوری نیز داوران با تمهیداتی که ستاد برگزاری جشنواره در نظرگرفته است آثار را به صورت مجازی بررسی می‌کنند.

بعد از اتمام داوری، اسامی راه‌یافتگان به مرحله نهایی از سوی دبیرخانه پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان اعلام می‌شود.

این نکته شایان ذکر است که کلیه آثار که به صورت فایل ویدئویی دریافت شده است، پس از احراز هویت و بررسی مقدماتی توسط کارشناسان دبیرخانه، به صورت گمنام و کُدگذاری‌شده به فایل‌های صوتی تبدیل شده و توسط اعضای محترم هیئت داوران بررسی و ارزیابی می‌شود. این در حالی است که پس از اعلام نتایج مرحله مقدماتی، رپرتوار مرحله نهایی بخش موسیقی دستگاهی نیز منتشر خواهد شد.

پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پاییز امسال در قالب یک رویداد مجازی به دبیری هومان اسعدی و مشارکت گسترده استادان موسیقی ایران با حمایت دفتر موسیقی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط انجمن موسیقی ایران و با همکاری بنیاد رودکی برگزار می‌شود.

با نتِ آخر همراه باشید، جدید ترین اخبار موسیقی و جهان

1 نظر در “جشنواره ملی موسیقی جوان

  1. haaniramezany گفت:

    مرسی از اخبار دست اول ??

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.