اخبار سازستان

اپرای خوابگرد در پاریس

به گزارش euro news؛

شاهکار بلینی در تئاتر شانزه لیزه پاریس

قسمتی از این اجرا را می توانید در این لینک ببینید.

رونالدو ویلازون، کارگردان نمایش و خواننده صدای تنور در تئاتر شانزه لیزه پاریس، اجرای جدیدی از اپرای «خوابگرد» شاهکار بلینی را به روی صحنه برده است که تا ۲۶ ژوئن اجرا می شود.

ویلازون درباره آمینا خوابگرد این اپرا می گوید: «وقتی او در جهان خواب راه می رود، کاملا آزاد است.»

پرتی ینده، خواننده سوپرانو نیز درباره آمینا می گوید: «من عاشق نوری هستم که در اوست. من عاشق صداقتش هستم، صداقتی که آرزویش را دارم»

پرتی ینده در نقش آمینا قهرمان خوابگرد شاهکار بلینی ،ظاهر می شود.

رونالدو ویلازون می گوید: «در زمانی که بلینی این اپرا را ساخت، ایده خوابگردی جدید بود، هیجان انگیز بود. آنچه می خواهیم با این خوابگردی حکایت کنیم، این دنیای ناخودآگاه، این جهان بیدار کننده، آشفته، آزاد، شادی آور و همچنین خطرناک است.»

پرتی ینده، خواننده سوپرانو می افزاید: «شخصیت‌هایی مثل آمینا، یادآوری می کنند که چطور ما بعنوان انسان برای آزادی و عشق ورزیدن و پرواز کردن متولد شده ایم.»

این اپرا برای نخستین بار در سال ۱۸۳۱ اجرا شد. این اپرا داستان آمینا را روایت می کند که خوابگردیش او را در میانه یک رسوایی با معشوقش الوینو قرار می دهد. از نظر رولاندو ویلازون این ماجرا در جامعه ای بشدت سخت گیررخ می دهد.

رولاندو ویلازون می افزاید: «ما جهانی از جوامع ایجاد کرده ایم که قوانین بسیار قدرتمند دارد. ما در یک فضای کوچکی کار می کنیم. ما نوعی دهکده بسته ای داریم که با این دیوارها معرفی شده با یک فضای سرد. »

پرتی ینده می افزاید: «اگر به داستانش نگاه کنید می توانید ببینید که برای جامعه پذیرش پاکی، نیکی و روح آزاد انسان‌ها خیلی سخت است.»

قطعه ملودیک بلینی با صدای جادویی فرانچسکو دمورو ما را مجذوب خود می کند.

فرانچسکو دموروو، خواننده تنور می گوید: «اوه، بله این قطعه یک گذرگاه بسیار دشوار است زیرا در آن لحظه شما باید با شدت آواز بخوانید و اجازه دهید موسیقی شما را با خود ببرد.»

پرتی یندهو درباره آمینا می افزاید: «او خیلی مهربان است و می گوید: گران دیو… درد من را نمی بینی؟ می دانید، من او را می بخشم. و حتی اگر چه خیلی خوشحال نیستم اما می خواهم که او خوشحال باشد. باور نکردنی است. سادگی باورنکردنی‌ این قطعه آوازی بسیار عمیق است زیرا برای هر کسی قابل درک است.»

با نتِ آخر همراه باشید، جدید ترین اخبار موسیقی و جهان

1 نظر در “اپرای خوابگرد در پاریس

  1. haaniramezany گفت:

    پاراگراف آخر فوق العاده بود، و این شخصیت واقعا برای هر کسی قابل درک نیست?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.